Stosowanie specjalnej prezerwatywy do oddania nasienia do badania

Poza najbardziej rozpowszechnionym sposobem oddania nasienia, którym jest masturbacja możliwe jest też oddanie nasienia za pośrednictwem specjalnie do tego celu wyprodukowanej prezerwatywy w trakcie stosunku płciowego. Istotne jest aby była to prezerwatywa specjalnie do tego celu przeznaczona – nie można w tym celu używać zwykłej prezerwatywy, która ma zastosowanie antykoncepcyjne, dlatego że zawiera ona środek plemnikobójczy, a także inne środki, które mogą wchodzić w interakcje z nasieniem np. lubrikanty. Dodatkowo prezerwatywa do pobierania nasienia wykonana jest z nietoksycznego materiału (poliuretanu), dzięki czemu jej użycie nie ma wpływu na parametry uzyskanego w ten sposób nasienia.

Ponieważ oddanie nasienia do prezerwatywy odbywa się w trakcie stosunku seksualnego może być ono bardziej komfortowe dla niektórych pacjentów. Istnieją także badania naukowe dowodzące, że nasienie uzyskane w wyniku stosunku ma lepszą jakość lub większą objętość niż uzyskane w wyniku masturbacji, która najczęściej ma miejsce w mało komfortowych, krępujących czy wręcz stresujących dla wielu mężczyzn warunkach. Prezerwatywa jest też rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy mają problem natury psychicznej (stres) z pozyskaniem nasienia drogą masturbacji, chociaż ejakulacja w trakcie współżycia płciowego nie sprawia im problemu. Oddawanie nasienia do specjalnej prezerwatywy jest także rekomendowane np. przez środowiska katolickie, które dążą do wyeliminowania masturbacji z procesu pobierania nasienia.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku nasienia oddanego do prezerwatywy utrudniona może być określenie całkowitej objętości nasienia oraz odzyskanie całego nasienia do badania (na skutek „oblepienia” ścianek prezerwatywy) – co może mieć znaczenie szczególnie w przypadku pacjentów, którzy oddają bardzo małą ilość ejakulatu. Z tego względu laboratoria wykonujące takie badanie powinny odnotowywać fakty użycia prezerwatywy na wyniki.

Najnowsze rekomendacje WHO dotyczące badania nasienia dopuszczają oddawanie nasienia do takiej prezerwatywy w przypadkach kiedy oddanie nasienia drogą masturbacji nie jest możliwe lub uznane przez pacjenta za właściwe.

Prezerwatywę Male-Factor Pak do oddania nasienia można zamówić za pośrednictwem naszego portalu na stronie: link

1 Komentarze tego postu

  1. wujek_dobra_rada Says:

    Tutaj można kupić specjalną prezerwatywę do pobierania nasienia Male-FactorPak w rewelacyjnej cenie: http://allegro.pl/male-factorpak-zestaw-do-pobierania-nasienia-i2746534805.html

Zostaw Odpowiedź

Zapisz się do naszego newslettera

Aby zapisać się do newslettera, wpisz swój adres email poniżej. Otrzymasz email z informacją, jak potwierdzić subskrypcję.

Filmy