Pytanie: Czy można użyć prezerwatywy aby oddać do niej nasienie do badania?

Odpowiedź: Nie można oddawać nasienia przeznaczonego do badania do lateksowej prezerwatywy służącej celom antykoncepcyjnym, głównie ze względu na to, że zawiera ona substancje unieruchamiające plemniki, co może zafałszować wyniki badania. Poza tym trudne jest odzyskanie całej objętości nasienia z prezerwatywy. Możliwe jest natomiast (najlepiej po uzgodnieniu z  laboratorium wykonującym badanie) użycie specjalnej prezerwatywy do pobierania nasienia, która nie zawiera środka plemnikobójczego. Takie prezerwatywy są dostępne komercyjnie.

Przy oddawaniu nasienia do badania ważne jest też, aby nie zanieczyścić go żadnymi innymi środkami (np. kosmetykami, detergentami), które mogą wpłynąć na jego parametry fizyko-chemiczne, czy na ruchliwość i żywotność plemników.

1 Komentarze tego postu

  1. wujek_dobra_rada Says:

    Tutaj można kupić specjalną prezerwatywę do pobierania nasienia Male-FactorPak w rewelacyjnej cenie: http://allegro.pl/male-factorpak-zestaw-do-pobierania-nasienia-i2746534805.html

Zostaw Odpowiedź

Zapisz się do naszego newslettera

Aby zapisać się do newslettera, wpisz swój adres email poniżej. Otrzymasz email z informacją, jak potwierdzić subskrypcję.

Filmy