Szkolenie online „Plemnik jaki jest każdy widzi? – cz. 2” 11 stycznia 2022

29 września 2021

Zapraszamy serdecznie na Szkolenie pod tytułem „Plemnik jaki jest, każdy widzi?” – część 2. które odbędzie się online w dniu 11 stycznia 2022r.

Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla diagnostów laboratoryjnych, ale także dla innych specjalistów zajmujących się lub chcących dowiedzieć się więcej o wybranych problemach płodności męskiej.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, za udział w szkoleniu (i pod warunkiem pozytywnego zaliczenia testu sprawdzającego) diagności laboratoryjni otrzymują punkty edukacyjne „twarde” (9 punktów) przyznawane przez jednostką szkolącą.

Planowany program:

10:00 – 11:30 Rekomendacje WHO 2021 dotyczące badania nasienia z uwzględnieniem zmian w stosunku do wytycznych z roku 2010  (dr n. med. Eliza Filipiak, diagnosta laboratoryjny,  Redaktor Portalu www.badanie-nasienia.pl, Koordynator Programu Międzylaboratoryjnej Kontrolii Jakości Badania Ogólnego Nasienia SpermControl)

11:30 – 12:45 Wirus Sars-COV2, a jakość nasienia i płodność – obecny stan wiedzy? (dr hab. n. med. Monika Frączek,  Zakład Biologii Rozrodu i Komórek Macierzystych Instytutu Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu)

12:45 – 14:15 Wpływ używek i substancji uzależniających (ze szczególnym uwzględnieniem nikotyny) na parametry nasienia (dr n. med. Arkadiusz Samojedny)

14:15 – 15:00 Przerwa obiadowa

15:00 – 16:00 Chirurgia w leczeniu niepłodności męskiej  (dr n. med. Piotr Świniarski, urolog FEBU, androlog kliniczny EAA)

16:00 – 16:30 Zabieg wazektomii i badanie nasienia po zabiegu (dr n. med. Piotr Świniarski, urolog FEBU, androlog kliniczny EAA)

16:30 – 17:00 Badanie nasienia po wazektomii  (dr n. med. Eliza Filipiak, diagnosta laboratoryjny,  Redaktor Portalu www.badanie-nasienia.pl, Koordynator Programu Międzylaboratoryjnej Kontrolii Jakości Badania Ogólnego Nasienia SpermControl)

17:00 – 17:30 Program Międzylaboratoryjnej Kontroli Jakości Badania Ogólnego Nasienia SpermControl (dr n. med. Eliza Filipiak, Koordynator Programu SpermControl)

17:30 Egzamin sprawdzający dla diagnostów (zgodnie z Rozporządzeniem MZ jego pozytywne zaliczenie (60%) warunkuje otrzymanie punktów edukacyjnych)

Koszty uczestnictwa:

200 PLN + 23% VAT (246 brutto)

Studenci: 60 PLN + 23% VAT (73,8 brutto)

Dla uczestników Programu Międzylaboratoryjnej Kontroli Jakości Badania Ogólnego Nasienia SpermControl (spermcontrol.pl) z opłaconym udziałem w roku 2021 udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Rejestracja: Formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 stycznia do godziny 14:00 ale wpłata za udział musi zostać zaksięgowana przed rozpoczęciem szkolenia, czyli do dnia 11stycznia do godziny 9:00. Dlatego zachęcamy do wcześniejszych zgłoszeń, aby w ostatniej chwili przed szkoleniem nie było zamieszania.

Kontakt dotyczący zgłoszeń: 604 247 704

Organizatorami wydarzenia są:

 • Wydawca portalu www.badanie-nasienia.pl
 • Organizator Programu Międzylaboratoryjnej Kontroli Jakości Badania Ogólnego Nasienia SpermControl (spermcontrol.pl)
 • Transmitujemylive.pl

Udostępnij

12 comments

 1. Diagnosta95 pisze:

  Witam, kiedy ruszą zapisy na to wydarzenie? Czekam ze zniecierpliwieniem

 2. BeniaGC pisze:

  Dzień dobry,
  Zwracam się z pytaniem dotyczącym grupowego zgłoszenia. Czy jest taka możliwość i czy ewentualnie przy zgłoszeniu większej ilości uczestników jest możliwość renegocjacji ceny kursu?
  Pozdrawiam serdecznie
  Benia

  • admin237 pisze:

   i tak każdy uczestnik musi zarejestrować się osobno aby miec osobny dostęp do egzaminu z kursu, możliwość uzyskania danych do logowania itp. napiszę do Pani osobno w kwestii ceny

 3. Provita pisze:

  Dzień dobry,
  czy istnieje możliwość negocjacji ceny, gdy firma wytypuje trzech pracowników do szkolenia???
  Proszę o kontakt.

 4. Ewa pisze:

  Czy egzamin będzie tylko po zakończeniu kursu czy będzie jakiś czas na jego zrobienie?

  • admin237 pisze:

   Egzamin będzie trwał w czasie kursu (w dniu 11.01.), będą mogli Państwo odpowiedać na pytania już w trakcie trwania wykładów, a dodatkowo także przez godzine po zakończeniu wykładów. W poprzedniej edycji wszystkie osoby podchodzące do egzaminu uzyskały wymaganą do zdania liczbę punktów.

 5. Nathala pisze:

  Kiedy będą wysyłane certyfikaty?

  • admin237 pisze:

   już wszystkie certyfikaty za udział w zkoleniu powinny byc u Państwa – jeśli kto nie otrzymał prozę o kontakt mailowy

 6. LZ pisze:

  Witam, czy byłaby możliwość udostepnienia nagrań ze szkolenia?
  Czy planowane jest nowe szkolenie w najbliższym czasie?

  • admin237 pisze:

   na razie nie, ale jeśli będzie taki plan to na pewno poinformujemy na portalu. Zachęcam do zapisania się do newlettera – wtedy ta informacja dotrze wraz z newsletterem prosto na maila

  • admin237 pisze:

   niestety nagrania nie są do udostępnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *