Szkolenie “Plemnik jaki jest każdy widzi?”

9 października 2019

Zapraszamy serdecznie na Szkolenie pod tytułem “Plemnik jaki jest, każdy widzi?“.

NIESTETY W ZWIĄZKU Z OBECNĄ SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ W NASZYM KRAJU ZMUSZENI JESTEŚMY PRZESUNĄĆ TERMIN SZKOLENIA – MAMY NADZIEJĘ, ŻE ODBĘDZIE SIĘ ONO WE WRZEŚNIU 2020. KONKRETNY TERMIN PODAMY GDY TYLKO SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA USTABILIZUJE SIĘ.

Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla diagnostów laboratoryjnych, ale także dla innych specjalistów zajmujących się lub chcących dowiedzieć się więcej o wybranych problemach płodności.

Organizatorami wydarzenia są:

 • Wydawca portalu www.badanie-nasienia.pl
 • Organizator Programu Międzylaboratoryjnej Kontroli Jakości Badania Ogólnego Nasienia SpermControl
 • Katedra Andrologii i Endokrynologii Płodności Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
 • OnSet Media

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, za udział w szkoleniu diagności laboratoryjni otrzymują 8 punktów edukacyjnych “twardych”.

 

Planowany program:

9:00-9:50 Rejestracja uczestników

9:50-10:00 Powitanie i wskazówki techniczne

10:00-11:00 Interpretacja wyników badania nasienia (dr hab. n. med. Katarzyna Marchlewska, Katedra Andrologii i Endokrynologii Płodności Uniwersytetu Medycznego w Łodzi)

11:00-11:45 Niepłodność immunologiczna, przeciwciała przeciwplemnikowe – co wiemy, jak diagnozować i jak leczyć? (dr hab. n. med. Jarosław Paśnik, APC Analizy Medyczne)

11:45-12:00 Przerwa

12:00-12:45 Dokąd zmierza komputerowo wspomagana analiza nasienia i jakie daje możliwości? (dr n. wet. Monika Petrajtis-Gołobów, TK Biotech)

12:45-13:45 Stres oksydacyjny w nasieniu jako przyczyna problemów z płodnością (dr hab. n. med. Renata Walczak Jędrzejowska, Katedra Andrologii i Endokrynologii Płodności Uniwersytetu Medycznego w Łodzi)

13:45-14:30 Przerwa

14:30-15:15 HPV, a jakość nasienia i płodność męska – najnowsze doniesienia (dr n. med. Eliza Filipiak)

15:15-16:15 Co techniki medycyny reprodukcyjnej mają do zaproponowania niepłodnym pacjentom, czyli co z tym in vitro? (mgr Małgorzata Wójt, Klinika Płodności SalveMedica)

16:15-16:30 Przerwa

16:30-17:15 Onkofertility (zachowanie płodności dla pacjentów onkologicznych) – obecne możliwości…  (dr n. med. Arkadiusz Samojedny, Polski Bank Komórek Macierzystych)

17:15-17:30 Podsumowanie dotychczasowych wyników Programu Międzylaboratoryjnej Kontroli Jakości Badania Ogólnego Nasienia SpermControl…  (dr n. med. Eliza Filipiak, Koordynator Programu SpermControl)

 

Koszty uczestnictwa:

Zgłoszenie do 15 lutego (na miejscu lub online): 125 PLN

Zgłoszenie do 29 lutego (na miejscu lub online): 130 PLN

Zgłoszenie do 31 marca (na miejscu lub online): 150 PLN

Późniejsze zgłoszenia (na miejscu lub online): 200 PLN

Studenci: 60 PLN

 

 

Rejestracja

 

Mail kontaktowy: szkolenie[małpka]onsetmedia.pl

Dzięki firmie ONSET MEDIA i najnowszym technologiom streamingowym i telemostom będzie także możliwość uczestnictwa w Sympozjum w formie on-line, na żywo, bez konieczności przyjazdu na  miejsce, ale z możliwością interaktywnego uczestnictwa w Sympozjum (opcję uczestnictwa na miejscu lub on-line zaznacza się wypełniając formularz rejestracyjny).

 

 

Jeśli nie chcesz zapomnieć o wydarzeniu dodaj swój adres do naszego newslettera (w prawej kolumnie).

 

 

 

 

Udostępnij

8 comments

 1. Gość pisze:

  Czy wykupując dostęp online również otrzymujemy punkty edukacyjne i certyfikat?

  • eliza pisze:

   tak, diagności laboratoryjni otrzymują punkty edykacyjne nie zależnie od formy udziału, pod warunkiem zaliczenia na 60% egzaminu testowego który odbędzie się w trakcie szkolenia (co jest standardem przy przyznawaniu punktów edykacyjnych twardych). Rejestracja bedize uruchomiona już wkrótce

 2. Diagnosta pisze:

  Witam, czy istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie, który pozwoli zdobyć certyfikat? Pandemia trwa i trwa a kompetencje warto poszerzać i nie można w nieskończoność czekać 🙂 będę zobowiązany za każda odpowiedź. Z wyrazami szacunku

  • admin237 pisze:

   Dzien dobry, ten kurs już się odbył w pazdzierniku 2020, ale na rok 2021 planowana jest kolejna edycja podobnego jednodniowego kursu (tematy będą inne, ale cały czas będziemy się obracać w tematyce niepłodności, jej diagnostyki, leczenia, obecnych możliwości itd) – proszę śledzić portal – na pewno będziemy o tym informować. Kurs planowany jest jesienią 2021 i w zależności od sytuacji pandemicznej odbędzie się on-line albo hybrydowo (stacjonarnie +online). Do jeśli chodzi o kurs opisywany w tym artykule… A czy Pan ma na mysli ten kurs, czy typowy kurs z badania ogólnego nasienia?

   • Diagnosta pisze:

    Głównie zależy mi na certyfikacie poświadczającym wiedzę na temat badania ogólnego nasienia wg. WHO5

    Wykonuje te badania i chce robić to zgodnie z zaleceniami posiadając certyfikat. Bardzo chętnie poszerzyłbym wiedzę na temat testów takich jak HBA, defragmentacja DNA i innych w diagnostyce andrologicznej.

    • admin237 pisze:

     jedyne co mogę zaproponować to śledzenie informacji na naszej stronie oraz planowanych szkoleń, można dopisac się do naszego newslettera – wtedy jeśli coś się będzie ciekawego działo w tym zakresie na pewno zostanie Pan poinformowany

 3. Ewelina pisze:

  witam, czy jest panowana kolejna edycja szkoleń?

  • admin237 pisze:

   na razie nie, ale jeśli będzie taki plan to na pewno poinformujemy na portalu. Zachęcam do zapisania się do newlettera – wtedy ta informacja dotrze wraz z newsletterem prosto na maila

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *