Udział w badaniu klinicznym nowej terapii dla niepłodnych mężczyzn w przychodni Novum w Warszawie

22 marca 2013

Przychodnia Leczenia Niepłodności nOvum zaprasza do wzięcia udziału w badaniu klinicznym polegającym na testowaniu u mężczyzn leku hormonalnego -gonadotropiny o przedłużonym działaniu. Lek jest zarejestrowany w Europie do stymulacji owulacji u kobiet przystępujących do zabiegu in vitro. Może również wspomagać leczenie męskiej niepłodności spowodowanej nieprawidłową czynnością jąder na skutek niewydolności przysadki mózgowej (hypogonadyzmu hypogonadotropwego). Udział w badaniu daje szansę na trwałe efekty leczenia.

Do programu zakwalifikowani mogą być pacjenci z potwierdzonym wrodzonym lub nabytym hypogonadyzmem hypogonadotropowym, w wieku 18-50 lat, z potwierdzoną azoospermią oraz obniżonym poziomem hormonów LH, FSH oraz testosteronu we krwi. Pacjenci powinni być w dobrym ogólnym stanie zdrowia fizycznego i psychicznego.
Pacjenci, którzy zakwalifikują się do badania będą w nim uczestniczyć przez okres ok. 2 lat pod stałą opieką androloga w Przychodni „ nOvum” oraz będą mieli wykonywane kontrolne krwi, badanie usg i badanie nasienia.

Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu do badania podejmie lekarz androlog po ocenie stanu zdrowia oraz badań dodatkowych Pacjenta, zgodnie z kryteriami włączenia i wyłączenia ustalonymi przez Sponsora Badania. Ilość miejsc jest ograniczona przez Sponsora Badania.

Głównym badaczem jest dr Katarzyna Kozioł, badaczem dr Jan Karol Wolski.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z panią Agnieszką Nowicką: tel. 663 196 334, e-mail: badanie@novum.com.pl

Źródło informacji: http://www.nasz-bocian.pl/node/34044

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *