• Planujesz ciążę? Zadbaj o płodność i kondycję mężczyzny z suplementem diety Fertimen

  Chęć powiększenia rodziny to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych przez partnerów. Aby dobrze przygotować się do roli matki, kilka miesięcy przed ciążą, większość kobiet wykonuje serię kontrolnych badań i sięga po kwas foliowy oraz preparaty multiwitaminowe.  A co z mężczyzną? Od jego kondycji zdrowotnej, a tym samym płodności zależy wszak połowa Waszego sukcesu. Z artykułu dowiesz się, czy i kiedy partner powinien zacząć przyjmować suplementy opracowane pod kątem potrzeb przyszłych ojców.

  Powszechnie uważa się, że skoro kobieta będzie nosić dziecko przez 9 miesięcy to jej zdrowie jest najważniejsze.  Do niedawna panowało też przekonanie, że za problem z zajściem w ciążę odpowiedzialna jest głównie kobieta. Kwestie męskiej kondycji, zdrowia oraz jakości plemników pomijało się. Tymczasem dziś już wiadomo, że kłopoty z płodnością dotyczą, i to w coraz większym stopniu, również mężczyzn.

  Jedną z  przyczyn męskiej niepłodności jest niehigieniczny tryb życia – stres, siedzący tryb życia, używki, praca w złych warunkach, nadużywanie niektórych leków, przegrzewanie jąder (np. zbyt obcisła bielizna), niewłaściwa dieta (niedobór witamin i mikroelementów, zwłaszcza cynku oraz selenu) – znacznie pogarszają jakość nasienia.

  Zła jakość nasienia, nawet jeśli nie oznacza bezpłodności, to wpływa na osłabienie materiału genetycznego, który otrzyma Wasze dziecko. Skoro kobiety dbają o swój organizm przed ciążą, aby zapewnić przyszłemu dziecku niezbędne witaminy i minerały, dlaczego nie mieliby zadbać o siebie również mężczyźni?

  W badaniach klinicznych, przeprowadzonych w Kanadzie, zostało potwierdzone i udokumentowane, że  selen, cynk, witaminy z grupy B poprawiają parametry nasienia, takie jak: całkowitą liczbę plemników, ich koncentrację, ruchliwość i ruch postępowy.

  Deficyt tych składników w diecie mężczyzny może zatem stanowić przyczynę męskiej niepłodności.

  Kupując dla siebie kwas foliowy, zapytaj w aptece o suplement diety opracowany specjalnie dla mężczyzn starających się o dziecko. Jednym z bogatszych w składniki, a jednocześnie przystępnym cenowo odpowiednikiem kwasu foliowego dla mężczyzn jest Fertimen.
  Preparat posiada w składzie witaminy i minerały wpływające na układ rozrodczy i hormonalny, a także na właściwe funkcjonowanie układu nerwowego.

  Fertimen jest oparty na  innowacyjnej formule FertiPro™, w której skład wchodzą  L-karnityna, selen oraz cynk, korzystnie wpływające na produkcję oraz dojrzewanie plemników oraz korzeń Maca (Lepidium meyenii), znany i stosowany w zielarstwie od wieków jako środek wzmacniający płodność i kondycję fizyczną.

  Selen wpływa na prawidłowy przebieg spermatogenezy, czyli procesu w którym plemniki powstają oraz dojrzewają w gonadach męskich.

  Cynk pomaga w prawidłowej syntezie DNA, utrzymaniu prawidłowej płodności i prawidłowych funkcji rozrodczych,  poprzez udział w produkcji spermy.

  Dodatkowo do preparatu dodano witaminę C i witaminę B2. Składniki te są przeciwutleniaczami, pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, wywoływanym np. przez wolne rodniki, a także przyczyniają się do zmniejszania uczucia zmęczenia i znużenia.

  Witamina C z cynkiem i selenem pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Dodatkowo mikroskładniki odżywcze tj. cynk i selen uczestniczą w procesach związanych ze zdrowiem i płodnością mężczyzny, o których mowa poniżej.

  Witamina B12, kwas foliowy i cynk, odgrywają istotną rolę w procesie podziału komórek.

  Tiamina (Witamina B1) przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

  Witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej, wspomaga prawidłowy metabolizm białka i glikogenu.

  Kwas pantotenowy przyczynia się do prawidłowej syntezy i metabolizmu hormonów steroidowych.

  Fertimen zapewni też przyszłemu tacie wymaganą przez jego organizm dzienną dawkę kwasu foliowego.

  Poniższa tabela zawiera skład w jednej kapsułce preparatu Fertimen oraz informacje o zalecanym dziennym spożyciu poszczególnych składników.

  Składniki

  1 kapsułka zawiera:

   

  % ZDS – Zalecane dzienne spożycie

  Acetyl-L-karnityna

  300 mg

  nie określono

  Ekstrakt z korzenia maki 4:1

  100 mg

  nie określono

  Witamina C

  70 mg

  87,5%

  Cynk

  10 mg

  100,0%

  Kwas pantotenowy

  9 mg

  150,0%

  Witamina B2

  2 mg

  143,0%

  Witamina B6

  2 mg

  143,0%

  Tiamina (Witamina B1)

  1 mg

  91,0%

  Kwas foliowy

  330 µg

  165,0%

  Selen

  55 µg

  100,0%

  Witamina B12

  2 µg

  80,0%

  Preparat Fertimen  należy przyjmować przez okres minimum 3 miesięcy, gdyż pełen cykl powstawania i dojrzewania plemników (spermatogenezy) trwa ok. 72-74 dni.

  Jedna kapsułka dziennie zapewnia deklarowane korzystne efekty dla zdrowia.

   

  Zostaw Odpowiedź

  Zapisz się do naszego newslettera

  Aby zapisać się do newslettera, wpisz swój adres email poniżej. Otrzymasz email z informacją, jak potwierdzić subskrypcję.

  Filmy