Planujesz ciążę? Zadbaj o płodność i kondycję mężczyzny z suplementem diety Fertimen

23 sierpnia 2013

—– UWAGA, UWAKTUALNIENIE Z LUTEGO 2019R. WG NASZEJ WIEDZY PREPARAT FERTIMEN ZOSTAŁ WYCOFANY Z OFERTY PRODUCENTA———–

 

Chęć powiększenia rodziny to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych przez partnerów. Aby dobrze przygotować się do roli matki, kilka miesięcy przed ciążą, większość kobiet wykonuje serię kontrolnych badań i sięga po kwas foliowy oraz preparaty multiwitaminowe.  A co z mężczyzną? Od jego kondycji zdrowotnej, a tym samym płodności zależy wszak połowa Waszego sukcesu. Z artykułu dowiesz się, czy i kiedy partner powinien zacząć przyjmować suplementy opracowane pod kątem potrzeb przyszłych ojców.

Powszechnie uważa się, że skoro kobieta będzie nosić dziecko przez 9 miesięcy to jej zdrowie jest najważniejsze.  Do niedawna panowało też przekonanie, że za problem z zajściem w ciążę odpowiedzialna jest głównie kobieta. Kwestie męskiej kondycji, zdrowia oraz jakości plemników pomijało się. Tymczasem dziś już wiadomo, że kłopoty z płodnością dotyczą, i to w coraz większym stopniu, również mężczyzn.

Jedną z  przyczyn męskiej niepłodności jest niehigieniczny tryb życia – stres, siedzący tryb życia, używki, praca w złych warunkach, nadużywanie niektórych leków, przegrzewanie jąder (np. zbyt obcisła bielizna), niewłaściwa dieta (niedobór witamin i mikroelementów, zwłaszcza cynku oraz selenu) – znacznie pogarszają jakość nasienia.

Zła jakość nasienia, nawet jeśli nie oznacza bezpłodności, to wpływa na osłabienie materiału genetycznego, który otrzyma Wasze dziecko. Skoro kobiety dbają o swój organizm przed ciążą, aby zapewnić przyszłemu dziecku niezbędne witaminy i minerały, dlaczego nie mieliby zadbać o siebie również mężczyźni?

W badaniach klinicznych, przeprowadzonych w Kanadzie, zostało potwierdzone i udokumentowane, że  selen, cynk, witaminy z grupy B poprawiają parametry nasienia, takie jak: całkowitą liczbę plemników, ich koncentrację, ruchliwość i ruch postępowy.

Deficyt tych składników w diecie mężczyzny może zatem stanowić przyczynę męskiej niepłodności.

Kupując dla siebie kwas foliowy, zapytaj w aptece o suplement diety opracowany specjalnie dla mężczyzn starających się o dziecko. Jednym z bogatszych w składniki, a jednocześnie przystępnym cenowo odpowiednikiem kwasu foliowego dla mężczyzn jest Fertimen.
Preparat posiada w składzie witaminy i minerały wpływające na układ rozrodczy i hormonalny, a także na właściwe funkcjonowanie układu nerwowego.

Fertimen jest oparty na  innowacyjnej formule FertiPro™, w której skład wchodzą  L-karnityna, selen oraz cynk, korzystnie wpływające na produkcję oraz dojrzewanie plemników oraz korzeń Maca (Lepidium meyenii), znany i stosowany w zielarstwie od wieków jako środek wzmacniający płodność i kondycję fizyczną.

Selen wpływa na prawidłowy przebieg spermatogenezy, czyli procesu w którym plemniki powstają oraz dojrzewają w gonadach męskich.

Cynk pomaga w prawidłowej syntezie DNA, utrzymaniu prawidłowej płodności i prawidłowych funkcji rozrodczych,  poprzez udział w produkcji spermy.

Dodatkowo do preparatu dodano witaminę C i witaminę B2. Składniki te są przeciwutleniaczami, pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, wywoływanym np. przez wolne rodniki, a także przyczyniają się do zmniejszania uczucia zmęczenia i znużenia.

Witamina C z cynkiem i selenem pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Dodatkowo mikroskładniki odżywcze tj. cynk i selen uczestniczą w procesach związanych ze zdrowiem i płodnością mężczyzny, o których mowa poniżej.

Witamina B12, kwas foliowy i cynk, odgrywają istotną rolę w procesie podziału komórek.

Tiamina (Witamina B1) przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej, wspomaga prawidłowy metabolizm białka i glikogenu.

Kwas pantotenowy przyczynia się do prawidłowej syntezy i metabolizmu hormonów steroidowych.

Fertimen zapewni też przyszłemu tacie wymaganą przez jego organizm dzienną dawkę kwasu foliowego.

Poniższa tabela zawiera skład w jednej kapsułce preparatu Fertimen oraz informacje o zalecanym dziennym spożyciu poszczególnych składników.

Składniki

1 kapsułka zawiera:

 

% ZDS – Zalecane dzienne spożycie

Acetyl-L-karnityna

300 mg

nie określono

Ekstrakt z korzenia maki 4:1

100 mg

nie określono

Witamina C

70 mg

87,5%

Cynk

10 mg

100,0%

Kwas pantotenowy

9 mg

150,0%

Witamina B2

2 mg

143,0%

Witamina B6

2 mg

143,0%

Tiamina (Witamina B1)

1 mg

91,0%

Kwas foliowy

330 µg

165,0%

Selen

55 µg

100,0%

Witamina B12

2 µg

80,0%

Preparat Fertimen  należy przyjmować przez okres minimum 3 miesięcy, gdyż pełen cykl powstawania i dojrzewania plemników (spermatogenezy) trwa ok. 72-74 dni.

Jedna kapsułka dziennie zapewnia deklarowane korzystne efekty dla zdrowia.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *