Warsztaty terapeutyczne dla kobiet dotkniętych niepłodnością partnerską w Klinice FertiMedica w Warszawie

W Warszawskiej FertiMedica trwa nabór na kolejną edycję warsztatów terapeutycznych dla kobiet ProkreAkcja. Zajęcia przeznaczone są dla kobiet dotkniętych niepłodnoscią partnerską.

Cykl warsztatów składa się z półtora-godzinnych spotkań. W trakcie ich trwania zajmujemy się między innymi poniższymi aspektami starań o dziecko jak:
– moje starania – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
– stres i obciążenie emocjonalne podczas starań
– sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami
– osobiste potrzeby i sposoby ich realizacji

Dzięki uczestnictwu w warsztatach:
– nauczysz się radzić sobie z różnymi rodzajami stresu i z różnorodnymi emocjami
– dopasujemy techniki identyfikowania trudności oraz metody radzenia sobie z nimi do Twojej indywidualnej sytuacji i możliwości
– pomożemy Ci przezwyciężać trudności w związku
– nauczysz się lepiej komunikować ze swoim partnerem
– dowiesz się jak radzić sobie z zewnętrznymi naciskami oraz wewnętrznymi „powinnościami”
– poznasz siebie lepiej i zbudujesz poczucie własnej wartości w sytuacji silnego obciążenia
– pomożesz swojej psychice przygotować swoje ciało do przyjęcia nowego życia – odpowiednie zarządzanie psychiką i emocjami to bardzo ważny element mający olbrzymi wpływ na powodzenie Twoich starań o ciążę

Praca w grupie pozwoli Ci spotkać kobiety znajdujące się w takiej samej lub podobnej sytuacji. Przekonasz się, że uczucia, rozterki i wątpliwości Tobą targające są zupełnie naturalne i dotyczą każdej kobiety walczącej o ciążę. Grupa jest źródłem olbrzymiego wsparcia i stanowi zastrzyk dużej dawki energii.

Pamiętajmy, iż bardzo ważną kwestią obok „medycznego” aspektu leczenia niepłodności jest psychiczne i emocjonalne przygotowanie organizmu do przyjęcia i prawidłowego rozwoju ciąży. Dlatego szczególnie w przypadku zabiegów inseminacji i in vitro ważne jest, aby głowa pomogła ciału. Wtedy zabieg ma szansę zakończyć się sukcesem.

Więcej informacji na:
http://www.fertimedica.pl/uslugi/wsparcie-terapii/warsztaty-prokreakcja.html

 

Zostaw Odpowiedź

Zapisz się do naszego newslettera

Aby zapisać się do newslettera, wpisz swój adres email poniżej. Otrzymasz email z informacją, jak potwierdzić subskrypcję.

Filmy