Stosowanie specjalnej prezerwatywy do oddania nasienia do badania

17 września 2011

Poza najbardziej rozpowszechnionym sposobem oddania nasienia, którym jest masturbacja możliwe jest też oddanie nasienia za pośrednictwem specjalnie do tego celu wyprodukowanej prezerwatywy w trakcie stosunku płciowego. Istotne jest aby była to prezerwatywa specjalnie do tego celu przeznaczona – nie można w tym celu używać zwykłej prezerwatywy, która ma zastosowanie antykoncepcyjne, dlatego że zawiera ona środek plemnikobójczy, a także inne środki, które mogą wchodzić w interakcje z nasieniem np. lubrikanty. Dodatkowo prezerwatywa do pobierania nasienia wykonana jest z nietoksycznego materiału (poliuretanu), dzięki czemu jej użycie nie ma wpływu na parametry uzyskanego w ten sposób nasienia.

Ponieważ oddanie nasienia do prezerwatywy odbywa się w trakcie stosunku seksualnego może być ono bardziej komfortowe dla niektórych pacjentów. Istnieją także badania naukowe dowodzące, że nasienie uzyskane w wyniku stosunku ma lepszą jakość lub większą objętość niż uzyskane w wyniku masturbacji, która najczęściej ma miejsce w mało komfortowych, krępujących czy wręcz stresujących dla wielu mężczyzn warunkach. Prezerwatywa jest też rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy mają problem natury psychicznej (stres) z pozyskaniem nasienia drogą masturbacji, chociaż ejakulacja w trakcie współżycia płciowego nie sprawia im problemu. Oddawanie nasienia do specjalnej prezerwatywy jest także rekomendowane np. przez środowiska katolickie, które dążą do wyeliminowania masturbacji z procesu pobierania nasienia.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku nasienia oddanego do prezerwatywy utrudniona może być określenie całkowitej objętości nasienia oraz odzyskanie całego nasienia do badania (na skutek „oblepienia” ścianek prezerwatywy) – co może mieć znaczenie szczególnie w przypadku pacjentów, którzy oddają bardzo małą ilość ejakulatu. Z tego względu laboratoria wykonujące takie badanie powinny odnotowywać fakty użycia prezerwatywy na wyniki.

Najnowsze rekomendacje WHO dotyczące badania nasienia dopuszczają oddawanie nasienia do takiej prezerwatywy w przypadkach kiedy oddanie nasienia drogą masturbacji nie jest możliwe lub uznane przez pacjenta za właściwe.

Prezerwatywę Male-Factor Pak do oddania nasienia można zamówić za pośrednictwem naszego portalu na stronie: link

Udostępnij

One comment

  1. wujek_dobra_rada pisze:

    Tutaj można kupić specjalną prezerwatywę do pobierania nasienia Male-FactorPak w rewelacyjnej cenie: http://allegro.pl/male-factorpak-zestaw-do-pobierania-nasienia-i2746534805.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *