Na Śląsku rusza kampania, która ma zachęcić mężczyzn do profilaktycznego badania nasienia

4 czerwca 2014

Mężczyźni, którzy podejrzewają u siebie niepłodność, będą mogli wykonać bezpłatnie podstawowe badania nasienia. W Katowicach rusza właśnie regionalna kampania profilaktyczno-edukacyjna „Zdrowy tata!”. Pierwsze bezpłatne badania odbędą się w dniach od 1 do 8 czerwca w katowickiej klinice Gyncentrum.

Nie tylko kobieta powinna się badać
Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), tzw. czynnik męski w niepłodności małżeńskiej stanowi około 45 proc. przypadków, z czego 20 proc. dotyczy tylko mężczyzn. Problem ten dotyka co piątą parę na świecie, a WHO szacuje, że w 2015 roku pomocy specjalistów może potrzebować już co trzecia.

– Niepłodność mężczyzn to dla wielu z nich wstydliwy problem, z którym często nie mogą sobie poradzić. A to przecież choroba, jak każda inna, która wymaga odpowiedniego leczenia i wsparcia specjalistów z różnych dziedzin  – mówi  dr n. med. Dariusz Mercik, ginekolog Gyncentrum.

Dlatego aby im pomóc w staraniach o dziecko, Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach rozpoczyna kampanię „Zdrowy tata!”. Dzięki niej mężczyźni będą mogli nieodpłatnie poddać się podstawowemu badaniu nasienia.

Dla górnika, przyszłego taty i palacza
Akcja bezpłatnego badania nasienia skierowana jest do każdego mężczyzny, który pragnie zostać ojcem. – Panowie mają okazję dowiedzieć się m.in. jakie mają szanse na naturalne poczęcie dziecka, czy ich plemniki są ruchliwe, jaką mają kondycję i jak jest ich dużo – mówi dr Mercik. Mężczyźni mogą liczyć również na wsparcie specjalistów z zakresu endokrynologii i leczenia niepłodności.

Z bezpłatnych badań nasienia w Klinice Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach skorzystać mogą nie tylko mężczyźni, którzy od jakiegoś czasu bezskutecznie starają się o dziecko, ale również ci, którzy chcą być pewni, że są zdrowi. Przebadać powinni się też panowie, którzy są m.in. po zabiegu chirurgicznym w obrębie układu rozrodczego, terapii steroidami płciowymi lub uczestniczą w programie dawstwa nasienie, a także ci, którzy należą do tzw. grup ryzyka: palą papierosy, mają siedzący tryb życia i noszą ciasną bieliznę.

– W akcji mogą wziąć udział wszyscy mężczyźni bez względu na wiek, wykonując prosty, bezbolesny i skuteczny test na miejscu w laboratorium Gyncentrum. Takie badanie powinien wykonać każdy mężczyzna, przynajmniej raz w życiu – radzi dr Mercik.

Kampania „Zdrowy Tata!” potrwa trzy miesiące. W każdym miesiącu przez tydzień w Gyncentrum będzie można wykonać badanie nasienia. Pierwsza odsłona akcji odbędzie się w dniach: 1-8 czerwca. Żeby wziąć udział w badaniu należy wcześniej umówić bezpłatną wizytę w rejestracji dzwoniąc pod nr tel.: 32 359 09 32 lub 32 359 09 33.

Więcej informacji na stronie: www.zdrowytata.pl

Informacja prasowa: 03-06-2014, Katowice
Biuro Prasowe Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach
Martyna Dyszka/Guarana PR
tel. 517 854 244 mail. martyna.dyszka@guaranapr.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *