XI runda Programu międzylaboratoryjnej kontroli jakości badania nasienia SpermControl – przyjmujemy zapisy

15 marca 2023

Organizowany w Polsce Program Międzylaboratoryjnej Kontroli Jakości Ogólnego Badania Nasienia SpermControl ma już 5 lat i w jego ramach przeprowadzono 10 rund. Na wiosnę (3 kwietnia 2024) rozpocznie się runda 11. Program obejmuje analizę 4 parametrów badania ogólnego nasienia (ruchliwość, żywotność, koncentrację i morfologię plemników). W każdym roku odbywają się 2 rundy. Część parametrów jest analizowana na podstawie wysłanych do laboratoriów próbek, część na podstawie materiału wideo. Po otrzymaniu próbek uczestnicy mają około miesiąca na ocenę i wprowadzenie danych do systemu, tak więc program umożliwia dokonanie go w dogodnym czasie.

Przypominamy, że zasady poddawania się międzylaboratoryjnej kontroli jakości dla wykonywanych badań opisane są w Ustawie o diagnostyce laboratoryjnej z dnia 27 lipca 2001 r., Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 23 marca 2006 r. w sprawie standardów jakości dla medycznych laboratoriów diagnostycznych i mikrobiologicznych oraz Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 15 grudnia 2017 r. zmieniającego ww. rozporządzenie.

Wszystkie szczegóły dotyczące Programu (w tym koszty uczestnictwa) a także zgłoszenia są dostępne na stronie www.spermcontrol.pl.

Udostępnij

Z0BACZ TAKŻE

Program Międzylaboratoryjnej Kontroli Jakości Badania Ogólnego Nasienia SpermControl

O Programie Międzylaboratoryjnej Kontroli Jakości Badania Ogólnego Nasienia SpermControlCo obejmuje Program... Więcej →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *