Spacjalna prezerwatywa do oddania nasienia (Male Factor Pak)

4 lutego 2013

Prezerwatywa MaleFactor Pak jest specjalnym produktem przeznaczonym do oddania nasienia w sposób możliwie naturalny (w czasie współżycia płciowego), w sposób nie zmieniający parametrów próbki. Stosowanie takiej prezerwatywy jest metodą dopuszczalną przez WHO dla pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą oddać nasienia w drodze masturbacji. Jest ona wyprodukowana ze specjalnego, nietoksycznego dla plemników tworzywa i nie zawiera  żadnych środków przeciwplemnikowych czy też innych, które mogłyby oddziaływać na próbkę nasienia i zaburzać uzyskany na jej podstawie wynik badania nasienia.

Ponieważ oddanie nasienia do prezerwatywy odbywa się w trakcie stosunku seksualnego może być ono bardziej komfortowe dla niektórych pacjentów i jest rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy mają problem natury psychicznej (stres) z pozyskaniem nasienia drogą masturbacji.

 

Instrukcja użytkowania:

1. Wypełnij dane na foliowej torebce z wielokrotnym zamknięciem i zachowaj ją do późniejszego transportu.
2. Dokładnie umyj ręce oraz członek i wysusz jednorazowym ręcznikiem.
3. Wyciągnij prezerwatywę Male-FactorPak z opakowania i umieść ją na szczycie penisa znajdującego się w stanie erekcji. Aby uniknąć powstania pęcherzyków powietrza ściśnij zbiorniczek znajdujący się na końcu prezerwatywy w trakcie jej rozwijania na penisie. Doprowadź do ejakulacji np. w trakcie współżycia płciowego.
4. Po ejakulacji i ustąpieniu erekcji zdejmij ostrożnie Male- FactorPak tak aby całe nasienie pozostało w prezerwatywie.
5. Użyj dołączonego zabezpieczenia (drucik w kolorze czerwonym) do związania otwartego końca prezerwatywy. Odnotuj czas oddania próbki.
6. Umieść użyty Male-FactorPak w opakowaniu z wielokrotnym zamknięciem i zwróć do laboratorium lub lekarza w możliwie najkrótszym czasie, najlepiej nie dłuższym niż 60 minut od ejakulacji (optymalnie do 30 minut). Próbka nasienia podczas transportu powinna być utrzymana w temperaturze zbliżonej do temperatury ciała (np. w wewnętrznej kieszeni). Nie należy umieszczać próbki w lodówce, ani wystawiać na działanie temperatury zewnętrznej (szczególnie w przypadku mrozów lub upałów).

Uwagi:
Produkt nie jest przeznaczony do celów antykoncepcyjnych.
Produkt nie jest przeznaczony do ochrony przeciw chorobom przenoszonymi drogą płciową.
Produkt jest przeznaczony do użycia jednorazowego.

 

Przypis Redakcji: wedle naszej wiedzy na dzień 10.12.2019 prezerwatywa Male Factor Pack jest obecnie niedostępna do kupienia w Polsce, ze względu na wycofanie się międzynarodowych dystrybutorów i producenta z rynku europejskiego

Udostępnij

3 comments

 1. Martyna Walter pisze:

  Witam, chciałabym zakupić zestaw Male Factor Pak.

  Badanie mamy umówione za tydzień więc zależy mi na czasie.

  Pozdrawiam,

 2. Wojtek pisze:

  Witam
  Chce kupić taką prezerwatywę do badania nasienia. Mogę ją u Państwa zamówić?
  Pozdrawiam
  Wojtek

  • admin237 pisze:

   niestety zgodnie z nasza wiedzą ta prezerwaywa jest obecnie nieosiągalna w Polsce, więc nie możemy pomóc…(kiedyś faktycznie mieliśmy ją w ofercie, ale obecnie jest niedostępna)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *