Spacjalna prezerwatywa do oddania nasienia (Male Factor Pak)

4 lutego 2013

Prezerwatywa MaleFactor Pak jest specjalnym produktem przeznaczonym do oddania nasienia w sposób możliwie naturalny (w czasie współżycia płciowego), w sposób nie zmieniający parametrów próbki. Stosowanie takiej prezerwatywy jest metodą dopuszczalną przez WHO dla pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą oddać nasienia w drodze masturbacji. Jest ona wyprodukowana ze specjalnego, nietoksycznego dla plemników tworzywa i nie zawiera  żadnych środków przeciwplemnikowych czy też innych, które mogłyby oddziaływać na próbkę nasienia i zaburzać uzyskany na jej podstawie wynik badania nasienia.

Ponieważ oddanie nasienia do prezerwatywy odbywa się w trakcie stosunku seksualnego może być ono bardziej komfortowe dla niektórych pacjentów i jest rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy mają problem natury psychicznej (stres) z pozyskaniem nasienia drogą masturbacji.

 

Instrukcja użytkowania:

1. Wypełnij dane na foliowej torebce z wielokrotnym zamknięciem i zachowaj ją do późniejszego transportu.
2. Dokładnie umyj ręce oraz członek i wysusz jednorazowym ręcznikiem.
3. Wyciągnij prezerwatywę Male-FactorPak z opakowania i umieść ją na szczycie penisa znajdującego się w stanie erekcji. Aby uniknąć powstania pęcherzyków powietrza ściśnij zbiorniczek znajdujący się na końcu prezerwatywy w trakcie jej rozwijania na penisie. Doprowadź do ejakulacji np. w trakcie współżycia płciowego.
4. Po ejakulacji i ustąpieniu erekcji zdejmij ostrożnie Male- FactorPak tak aby całe nasienie pozostało w prezerwatywie.
5. Użyj dołączonego zabezpieczenia (drucik w kolorze czerwonym) do związania otwartego końca prezerwatywy. Odnotuj czas oddania próbki.
6. Umieść użyty Male-FactorPak w opakowaniu z wielokrotnym zamknięciem i zwróć do laboratorium lub lekarza w możliwie najkrótszym czasie, najlepiej nie dłuższym niż 60 minut od ejakulacji (optymalnie do 30 minut). Próbka nasienia podczas transportu powinna być utrzymana w temperaturze zbliżonej do temperatury ciała (np. w wewnętrznej kieszeni). Nie należy umieszczać próbki w lodówce, ani wystawiać na działanie temperatury zewnętrznej (szczególnie w przypadku mrozów lub upałów).

Uwagi:
Produkt nie jest przeznaczony do celów antykoncepcyjnych.
Produkt nie jest przeznaczony do ochrony przeciw chorobom przenoszonymi drogą płciową.
Produkt jest przeznaczony do użycia jednorazowego.

 

Przypis Redakcji: wedle naszej wiedzy na dzień 10.12.2019 prezerwatywa Male Factor Pack jest obecnie niedostępna do kupienia w Polsce, ze względu na wycofanie się międzynarodowych dystrybutorów i producenta z rynku europejskiego

Udostępnij

One comment

  1. Martyna Walter pisze:

    Witam, chciałabym zakupić zestaw Male Factor Pak.

    Badanie mamy umówione za tydzień więc zależy mi na czasie.

    Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *